Co warto zobaczyć na Kubie?

Październik 28, 2014

Coraz więcej osób na okres jesieni i zimy planuje wycieczki do jakiś egzotycznych miejsc. Uciekamy przed porą deszczową i zimną do krajów, w których cały rok świeci słońce. Na cel takich wycieczek można wybierać różne miejsca. Wiele zależy od naszych upodobań – od tego, jak lubimy spędzać czas wolny, jakie sporty lubimy, jakie krajobrazy czy jaką kuchnię. Warto też szukać miejsc, w których znajdziemy jakieś zabytki czy . Na pewno ciekawym miejscem, które warto odwiedzić jest Kuba.

Co można wymienić wśród największych atrakcji Kuby?

źródło: danielszysz.pl

źródło: danielszysz.pl

Na pierwszym miejscu możemy wymienić Hawanę – jest to wyjątkowo piękne miasto, a jednocześnie jedno z najbardziej zniszczonych miast na świecie. Odbudowano w nim Stare Miasto, które wpisano na listę UNESCO. Będąc w Hawanie warto odwiedzić Plac Katedralny z wyjątkowo okazała katedrą. Pięknie i bardzo interesująco prezentuje się również zamek i fort Morro, który pochodzi z XVI wieku. Wieczory Kubańczycy i turyści spędzają natomiast na Maleconie, czyli najpopularniejszym bulwarze.

źródło: podroze.gazeta.pl

źródło: podroze.gazeta.pl

Miłośników przyrody zainteresuje natomiast Dolina Vinales. Znajdują się tutaj piękne krasowe pagórki o pionowych zboczach. Jedna ze skał ozdobiona jest ogromnym muralem, który przedstawia ewolucję człowieka. Cała Dolina również wpisana została na listę UNESCO.

źródło: tanieplywanie.pl

źródło: tanieplywanie.pl

Na Kubie warto również zobaczyć Trynidad, piękne i spokojne miasteczko. Szczególną atrakcją są wieczorne pokazy salsy odbywające się na głównym placu. Trynidad również znajduje się na liście UNESCO.

Comments

Leave a Reply