Co w tym komputerze?

Maj 18, 2012

belarc advisorZdarza się że zaraz po formatowaniu dysku zapominamy o braku sterowników które później trzeba w jakiś sposób odzyskać. Dziś nie jest to problem ponieważ można ściągnąć je ponownie z internetu. Trzeba jednak wiedzieć z jakiego sprzętu korzystaliśmy. pozwala bezproblemowo sprawdzić jakie komponenty posiadamy w komputerze. Dzięki dokładnym informacjom jakie daje nam taka aplikacja nie trzeba się martwić o to że przeoczymy jakąś ważną część przez którą później można mieć bardzo duże problemy. Właśnie dlatego ludzie wykorzystują tak zwany którego wykonanie ułatwia belarc advisor. Wszystkie są odkrywane w systemie a użytkownik tej aplikacji zasiada tylko przed komputerem i przegląda raport jaki został wystawiony przez program. Daje to bardzo duże możliwości które często się przydają jeżeli grzebiemy więcej przy systemie operacyjnym.

Wymiana systemu

Niestety korzystanie z najpopularniejszego na świcie systemu operacyjnego wymaga każdorazowego instalowania sterowników po każdej czynności takiej jak formatowanie dysku twardego. Korzystając z belarc advisor cały sprzęt i jego parametry stają otworem przed użytkownikiem który chciałby wiedzieć dokładnie co siedzi pod obudową jego komputera i jakie dokładnie ma to parametry. Czasem można się naprawdę bardzo zdziwić widząc przetestowane części komputerowe które nie spełniają swojej funkcji. Właśnie po to prowadzić się audyt, dzięki temu bez problemu można zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi niespodziankami.  

Przy pracy z komputerem mogą zaistnieć czasem sytuacje w których trzeba sprawdzić co tak naprawdę kryje się pod obudową naszego komputera, można skorzystać wtedy z belarc advisor który jest doskonałą aplikacją do zbierania informacji o sprzęcie.

Comments

Leave a Reply