Co pomoże w ułożeniu włosów?

Luty 27, 2015

Kiedy wychodzimy z salonu fryzjerskiego nasza fryzura wzbudza zachwyt – jest idealnie wykończona i ułożona. Problem pojawia się po pierwszym umyciu włosów. Często okazuje się, że ułożenie włosów nie jest takie łatwe, a uzyskanie wymarzonego efektu wręcz niemożliwe. Jak można sobie pomóc?

źródło: milionkobiet.pl

źródło: milionkobiet.pl

Oczywiście bardzo pomocne okażą się wszelkie środki do stylizacji włosów, w tym pianki, żele, guma czy też lakier do włosów. Oczywiście należy z nich korzystać rozsądnie, tak by nie obciążać włosów. Nie należy zatem nakładać tych preparatów za dużo i najlepiej robić to stopniowo, a w razie konieczności dobrać trochę kosmetyku.

źródło: beautylovin.pl

źródło: beautylovin.pl

Czasami największym problemem są szorstkie i odstające we wszystkie strony kosmyki. Konieczne jest ich wygładzenie, a umożliwią do odżywki z proteinami lub keratyną. Najlepiej wybrać preparat w sprayu, który jest łatwy w użyciu. Pozwoli to szybko poprawić fryzurę, a włosom dodać blasku. Do wygładzenia włosów idealnie nadaje się również lakier, z tym że można nim spryskać dłonie i przeciągnąć po włosach – wtedy preparat pozostanie na kosmykach, które ładnie się ułożą.

źródło: zdrowie-i-uroda.wieszjak.polki.pl

źródło: zdrowie-i-.wieszjak.polki.pl

Z lakierów do włosów należy korzystać w sposób umiejętny, gdyż w przeciwnym razie powstaje na włosach efekt sztywnej powłoki. Aby tego uniknąć należy lakier rozpylać w odległości 20-30 cm od włosów i nie przesadzić z jego ilością. Bardzo ważne jest również to, by używać produktów dobrej jakości. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać oczekiwany efekt, a przy tym nie będziemy bardzo niszczyć naszych włosów.

Comments

Leave a Reply