Ciekawe rozwiązania dla małych mieszkań

Lipiec 31, 2014

W małych mieszkaniach cenny jest każdy centymetr powierzchni. Dlatego urządzając takie , koniecznie trzeba wybierać rozwiązania praktyczne, oryginalne, a niekiedy również sprytne. Dzięki temu udaje się zaaranżować ciekawie oraz przytulnie. Oto kilka interesujących propozycji.

źródło: domosfera.pl

źródło: domosfera.pl

Często w małych mieszkaniach nie ma miejsca na sypialnię i ustawienie dużego, wygodnego łóżka. Bardzo praktycznym, chociaż nieczęsto wykorzystywanym rozwiązaniem jest zamontowanie łóżka w podeście. Na co dzień taki podest może służyć jako kącik do pracy czy garderoba. Natomiast w nocy wysuwamy z podestu łóżko. Stelaż zamontowany jest na kółkach, zatem bez problemu łóżko można wyciągać i chować.

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Sztuką będzie też wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. W małych mieszkaniach trzeba cenić sobie każdy kąt. Wykorzystujemy zatem rogi pomieszczeń, wszelkiego rodzaju wnęki i wolne ściany – nawet pomiędzy innymi meblami. To idealne miejsce na półki i regały. Warto też szukać możliwości, na przykład montując szuflady pod łóżkiem. W małych mieszkaniach warto unikać mebli wolnostojących – lepiej zabudowywać ściany. Poza tym dobrym rozwiązaniem będą meble wielofunkcyjne.

źródło: domosfera.pl

źródło: domosfera.pl

Takie niewielkie wnętrza to również konieczność stawiania na jasne barwy. Najlepiej zdecydować się na biel. Białe wnętrza będą wydawać się większe, a jednocześnie bardzo świeże i czyste. Poza tym biel można łączyć z dowolnymi odcieniami. Kiedy będziemy chcieli odmienić wystrój mieszkania, wystarczy dobrać kilka kolorowych dodatków.

Comments

Leave a Reply