Ciekawe miejsca na wakacje

Maj 31, 2014

Kiedy planujemy wyjazd wakacyjny, musimy ustalić dokąd pojedziemy. Na naszą decyzję wpływać będą różne czynniki – nasze możliwości finansowe, upodobania czy oczekiwania osób, z którymi jedziemy. Trzeba się też zastanowić czy bardziej interesuje nas wypoczynek aktywny, czy raczej bierny. Na pewno chcemy jednak, by taki wyjazd był interesujący. Oto więc kilka propozycji, które na pewno warto rozważyć.

źródło: neotravel.pl

źródło: neotravel.pl

Kenia to wyjątkowe miejsce. Na pewno jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią przygody, nie straszna jest im dzika przyroda oraz pustynie. W czasie takiej będzie można poznać kulturę i zwyczaje plemion zamieszkujących tamte rejony. Poza tym, Kenia oferuje nam zupełnie inny klimat i inne krajobrazy – będzie to zatem na pewno atrakcyjna wycieczka.

Coraz popularniejsza staje się też Tunezja. Czym przyciąga turystów? Na pewno piękną i słoneczną pogodą oraz cudownymi, nadmorskimi kurortami. Wyjątkowa jest też kultura tego miejsca. Poza tym atrakcje odnajdzie dla siebie wiele osób – można wylegiwać się na basenie, wybrać na wycieczkę po Saharze, zwiedzić ruiny rzymskich miast czy odwiedzać charakterystyczne targi.

źródło: neotravel.pl

źródło: neotravel.pl

Ciekawą propozycją jest wyjazd do Meksyku. Zyskuje on coraz większe grono wielbicieli. Oferuje bowiem niezliczone atrakcje turystyczne. Możemy zwiedzić wiele zabytkowych budowli, cieszyć się smakiem meksykańskiej kuchni lub podziwiać egzotyczną przyrodę.

źródło: neotravel.pl

źródło: neotravel.pl

Rumunia z kolei daje nam możliwość podziwiania wyjątkowej przyrody, zwiedzania zabytków z XII wieku, oraz poznania różnych kultur tego regionu.

Comments

Leave a Reply