Chiny, kraj kontrastów

Lipiec 1, 2011

są krajem o ogromnej historii i tradycji. W 1949 roku, ten ogromny podzielił się na Chińską Republikę Ludową oraz Tajwan. Podział ten funkcjonuje do dziś, a mimo to i tak są na trzecim miejscu największych państw świata, oraz pierwszym pod względem liczby ludności. Do najpopularniejszych i największych miast Chin należą między innymi: Pekin (stolica), Hong-Kong, oraz Szanghaj.

Chiny słyną z bogatej tradycji muzycznej, literackiej, teatralnej oraz historycznej. Niestety, kraj ten bardzo wiele stracił podczas panowania Mao Zedonga. Był on bowiem przywódcą komunistycznym, który blokował rozwój Chin. Warunki życia samych obywateli zmieniły się po jego śmierci. Diametralnie zmalał poziom analfabetyzmu oraz wzrosła długość życia. Wielu Chińczyków bardzo ceniło Zedonga, jednak zdecydowana większość cieszy się z końca jego panowania.

Import

Jest to kraj, którego jest jedną z najprężniej rozwijających się, na całym świecie. W dużej mierze opiera się ona na importowaniu towarów. wysyła na cały świat. Są to z różnych gałęzi – od sprzętu elektronicznego, po  ubrania i żywność. 

 

fot.images4.wikia.nocookie.net
 

Coraz liczniejsi przedsiębiorcy decydują się na transport z chin, mając świadomość, iż jest to kraj, który nie tylko zapewnia konkurencyjne ceny, ale też rzetelną obsługę. Chińczycy słyną bowiem z pracowitości, sumienności i szacunku do współpracowników.

Comments

Leave a Reply