Charakterystyka wnętrz skandynawskich

Maj 25, 2014

Coraz popularniejszy staje się . Wiele osób ceni go sobie za naturalność, lekkość i przestronność. urządzane w tym stylu są naprawdę wyjątkowe i pełne ciekawych rozwiązań.

Jakie wykończenie wybieramy dla takich wnętrz?

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Styl skandynawski stawia na naturalne materiały, a do takich możemy oczywiście zaliczyć drewno. Najlepiej gdy będzie ono jasne lub bielone. Drewno pojawia się nie tylko na podłogach, ale również ścianach i suficie – w postaci boazerii. We wnętrzach tych stawiamy na biel. Białe są wszystkie ściany, które oczywiście będą podstawą dla innych kolorów. Kolory wprowadzamy do wnętrz za pomocą dodatków – mogą to być koce, poduszki, dywany, krzesła czy obrazy. Popularne kolory to szary i niebieski – nawiązują do koloru morza i nieba. Poza tym można stosować kolor czerwony, brązowy czy zielony. Kolor we wnętrzach wprowadzają też inne dodatki – liczne obrazki i ramki na ścianach, kolorowa ceramika oraz zielone szkło.

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Stawiamy też na różne motywy dekoracyjne, które mogą się pojawić choćby na tapecie. Mogą nawiązywać do natury – drzew i innych roślin, mogą to być motywy geometryczne lub ludowe. Do wnętrz tych pasują też tapety w paski, kwiaty czy wzór przypominający płatki śniegu.

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Niezwykle ważne jest też oświetlenie. są bardzo jasne. Naturalne światło zapewniają duże, niezasłonięte okna. Wnętrza będą też jaśniejsze dzięki jasnym meblom. Poza tym możemy dbać o oświetlenie punktowe – nie tylko lampki, ale też świece.

Comments

Leave a Reply