Brwi idealne – jak to zrobić?

Listopad 11, 2014

Na nasz wygląd wpływają różne elementy urody. Kiedy wykonujemy makijaż uwagę poświęcamy skórze twarzy, oczom, ustom. Nie wolno nam pominąć żadnego elementu, gdyż każdy z nich wpłynie na efekt końcowy. Dlatego też tak ważne jest, by zadbać również o nasze . A jak to można zrobić?

źródło: kobieta.onet.pl

źródło: kobieta.onet.pl

Na początku trzeba brwi wyregulować i nadać im odpowiedni kształt. Najlepiej czynność tą zaplanować po kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana i wtedy łatwiej usuwać włoski. Do regulacji brwi potrzebna jest pęseta – najlepiej z szerokimi końcówkami, gdyż najłatwiej będzie nią chwytać poszczególne włoski. Jak wykonać regulację brwi? Jedną ręką należy napinać skórę, a drugą usuwać pojedyncze włoski – ruchami szybkimi i zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Przy usuwaniu włosków należy zachować ostrożność, żeby przypadkiem się nie oszpecić.

źródło: rossnet.pl

źródło: rossnet.pl

Bardzo ważne jest również, by nadać włoskom odpowiednią barwę. Musi ona pasować od ogólnej urody kobiety. Kolor brwi najlepiej jest dopasować do koloru włosów. Blondynki najlepiej będą wyglądać w jasnych brązach czy szarościach. Kobiety rude oraz szatynki powinny wybrać ciemny brąz, a brunetki kolor czarny. W wypadku rzadkich brwi najlepiej będzie zastosować kredkę, a przy brwiach gęstszych sprawdzają się cienie.

źródło: kobieta.onet.pl

źródło: kobieta.onet.pl

Jeżeli udało się nam nadać brwiom idealny kształt i kolor można je lekko przeczesać specjalnym grzebyczkiem i ewentualnie zastosować bezbarwny żel, który je zmiękczy i nada im połysk. Tak zadbane brwi na pewno będą naszą ozdobą.

Comments

Leave a Reply