Biuro rachunkowe to miejsce dla kobiet

Maj 11, 2012

to najczęściej kobieta… to przypadek czy panie rzeczywiście mają zdolności do tego, by nie wkurzać się nad nudną i mozolną papierkową robotą?

pełne kobiet

Statystyki pokazują, iż na jednego mężczyznę, który szuka pracy w księgowości przypada niemal pięć kobiet. Panie z natury mają więcej cierpliwości – a , którą oferuje biuro rachunkowe w miastach takich jak Łódź jest powtarzalna. Dla panów to za dużo – oni potrzebują nowych wyzwań, a nie siedzenia przy biurku, które wymaga skrupulatnej pracy i skupienia. Biologia wyposażyła kobiety w możliwość zajmowania się wieloma rzeczami jednocześnie, dlatego księgowe radzą sobie z realizacją wielu zadań jednocześnie. Mało który mężczyzna bowiem zajmuje się dziećmi, gotuje, wstawia pranie, sprząta i przygotowuje się na wyjście wieczorem jednocześnie. Tymczasem dla kobiet to chleb powszedni.

biuro rachunkowe

Zawód dla kobiety

Biuro rachunkowe, które zyskało już miejsce na rynku ma szansę na sukces. Specjalizacja zawodu księgowych pokazuje, że taka praca nie wydaje się panom atrakcyjna. Analiza rynku pracy dowodzi, że kobiety chcą częściej pracować w księgowości, audycie czy podatkach, ponieważ to dziadziny, na których mogą znać się lepiej niż panowie. Panie mniej boją się nowych zadań, ale równocześnie okazują większą cierpliwość do jednostajnych zadań, które są im zlecane. Wiele z nich chętniej stałaby się mobilna – zmiana miasta przeraża paradoksalnie bardziej mężczyzn niż przedstawicielki płci pięknej. Biuro rachunkowe jest raczej statyczne, jednak i w nim spotkamy kobiety, a nie mężczyzn…

Miejsce takie jak biuro rachunkowe łódź jest dowodem na to, że w dziedzinie związanej z finansowością pracuje więcej kobiet niż mężczyzn, ponieważ panie mają więcej cierpliwością do pracy, która jest powtarzalna i mozolna.

Comments

Leave a Reply