Bądź eko!

Czerwiec 21, 2011

Bycie jest teraz bardzo popularne. ta dosięga wielu sfer życia człowieka, od jedzenia, poprzez naturalne , ekologiczną utylizację śmieci, a nawet  chemię i których używamy. Czym jednak charakteryzują się owe bio ?

Natura to nie bzdura!

Główną zaletą bio kosmetyków, jest fakt, iż w ich składzie znajdują się jedynie naturalne składniki, nie zawierają żadnych chemicznych ulepszaczy, które mogłyby poprawić ich wygląd, zapach czy konsystencję. Bardzo ważną cechą po której możemy poznać czy kosmetyk jest bio, jest jego data przydatności – prawdziwe mają bardzo krótką datę ważności, ze względu na brak konserwantów. Ważne aby kosmetyki te nie były testowane na zwierzętach, nie posiadały w sobie pochodnych ropy naftowej oraz silikonu. bio kosmetyków starają się aby ich opakowania wykonane były z naturalnych, biodegradowalnych surowców. Dzięki temu, to kolejny sposób aby wesprzeć ochronę środowiska.

Bio albo co?

Obecnie na półce z bio kosmetykami możemy odnaleźć wszelkie potrzebne nam kosmetyki. Są tam zarówno kremy i balsami, jak pudry, pomadki czy kredki do oczu.

 

fot.suvarna.co.uk

Przed kupnem kosmetyków, sprawdź czy mają odpowiedni certyfikat, bowiem bio kosmetyki muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła.

Comments

Leave a Reply