Automatyczne skrzynie biegów – wygoda, czy kolejny element do naprawy?

Październik 28, 2011

automatyczna skrzynia biegów, auto, skrzynia biegówKażdy wymaga od swojego samochodu innych cech, może to być zwrotność, zrywność, duża szybkość, wygoda, komfort, czy też bezpieczeństwo. Wpływa na to wszystko wiele poszczególnych podzespołów samochodów, począwszy nawet od odpowiednich opon, a kończąc na podłokietniku. należy jednak do tych ważniejszych. Czy warto więc wybrać auto z automatyczną skrzynią biegów?

Za automatyczną skrzynią biegów

Automatyczne skrzynie biegów przeszły dość wyraźną ewolucję, od urządzeń, które szarpią autem, zmniejszają jego i zwiększają zużycie paliwa do zupełnej odwrotności. Skrzynie montowane w nowoczesnych autach to elementy, które szybciej zmieniają niż człowiek lepsze osiągi, lepiej dobierają moment zmiany biegu – niższe zużycie paliwa lub lepsze przyspieszenie, a przede wszystkim całkowicie usuwają tradycyjne dla manualnych skrzyń szarpnięcia. Auto przyspiesza płynnie, a po dociśnięciu gazu do podłogi bardzo dynamicznie.

Przeciw automatycznej skrzyni biegów

Największym problemem w przypadku automatycznych skrzyń biegów jest ich naprawa. Niestety koszt jaki przedstawiają jest bardzo wysoki. Podzespół ten jest bardzo skomplikowany, połączony bezpośrednio ze sprzęgłem, które także nie jest tanie. Także sama obsługująca skrzynię często ulega usterkom. Nie musi to jednak znaczyć, że trzeba wymienić całą automatyczną skrzynię biegów, wystarczy jedynie naprawić układ scalony, a skrzynia będzie naprawiona.

Comments

Leave a Reply