Automatyczna czy manualna skrzynia biegów?

Marzec 15, 2011

kupując nowe auta maja do dyspozycji dwa rodzaje skrzyni biegów, automatyczne i manualne. Istnieje wiele stereotypów na temat jednego i drugiego rozwiązania. Nie będziemy starali się nikogo przekonać, a jedynie prezentujemy podstawowe charakterystyki tego wyposażenia.


Skrzynie automatyczne


Głównym stereotypem jest to, że kiedy raz kierowca wsiądzie do auta z automatem, każdy jego kolejny samochód będzie wyposażony w taką skrzynię. Rozwiązanie to jest wygodne, ale nie dla każdego. W pewien sposób skrzynia automatyczna ogranicza kontrolę nad autem, dlatego też automatyczne skrzynie nigdy nie trafią do wyścigów samochodowych.


Skrzynie manualne


Dla wielu kierowców skrzynia biegów manualna jest strasznie męcząca, szczególnie dla osób uczących się jeździć. Nie brakuje jednak kierowców, dla których zmiana biegów daje wiele satysfakcji i przyjemności. W Stanach istnieje opinia, że osoby korzystające z manualnych skrzyń to najlepsi kierowcy(znacząca większość amerykańskich aut jest wyposażona w ). Wystarczy jednak wyjechać na europejskie ulice i od razu widać, ze umiejętność zmiany biegów nie zawsze idzie w parze ze zdolnościami jako kierowca.

Zmserwis zajmuje się nie tylko automatycznymi skrzyniami biegów, ale także takimi podzespołami jak pompa abs opel, Nissan, czy BMW. Wystarczy wymonologować podzespół i wysłać go do serwisu w Ozorkowie, a część szybko zostanie zregenerowana i odesłana.

Droga naprawa automatycznych skrzyń biegów to ich podstawowa wada. Te skomplikowane podzespoły, kliknij tutaj nie zawsze jednak psują się mechanicznie. ZMserwis oferuje naprawę automatów za kilkakrotnie niższą cenę niż wymiana całej części.

Comments

Leave a Reply