Atrakcje Barcelony – Oceanarium

Czerwiec 2, 2014

Będąc w Barcelonie na pewno będziemy chcieli zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc. A jest ich sporo. Przede wszystkim możemy odwiedzić liczne zabytki i dzieła architektury, są też różne parki i ogrody.

źródło: travelan.pl

źródło: travelan.pl

Jedną z ciekawszych atrakcji jest również tutejsze . Jest to jedno z największych obiektów tego rodzaju w Europie. A na pewno najpopularniejsze. Mamy okazję obejrzeć setki różnych gatunków zwierząt w ogromnych zbiornikach, w których idealnie odtworzono ich naturalne warunki życia. Na wyciągnięcie ręki mamy te zwierzęta, których nigdy nie moglibyśmy podziwiać w naturalnym środowisku. składa się z dwóch poziomów. Na dolnym znajduje się właśnie kilkadziesiąt różnych akwariów, w których żyją wszystkie zwierzęta.

źródło: travelan.pl

źródło: travelan.pl

Niezwykłą atrakcją tego miejsca jest długi tunel idący pod akwarium – zwierzęta pływają nie tylko obok nas, ale też nad nami. W tunelu tym zamontowany jest ruchomy chodnik. Wystarczy na niego wejść, a będziemy się powoli przemieszczać i podziwiać te wyjątkowe widoki.

Jak przedstawiają się koszty takiej ?

źródło: travelan.pl

źródło: travelan.pl

Tu już sprawa zaczyna się komplikować. Bowiem nie jest to tania atrakcja. W kasie za bilet płacimy 20 euro – kiedy chce z tej atrakcji skorzystać cała rodzina to wychodzi naprawdę dość drogo. Można jednak szukać jakiś promocji. Na stronie oceanarium można szukać kuponów rabatowych na około 3 euro. Poza tym kiedy kupujemy wejściówkę przez Internet, też udaje się nam zaoszczędzić. Niektórzy jednak twierdzą, że jest to wycieczka warta swojej ceny. 

Comments

Leave a Reply