Antyspam – sposób na walkę z reklamami

Lipiec 25, 2011

To że jest powszechnie dostępny jest już niepodważalne. Surfując po sieci natrafiamy na jeden poważny problem. jest nieodłącznym elementem każdej . Rodzi się pytanie, czy to internet z reklamami czy reklamy z internetem? Chwilami naprawdę ciężko to rozróżnić…

Jak sobie z tym radzić?

Blokowanie reklam na stronach WWW
Istnieje mnóstwo wtyczek, które radzą sobie z blokowaniem reklam na stronach WWW, które przeglądamy, jeżeli tak nie jest mamy możliwość pokazania pluginowi, że jest tu element witryny, którego nie życzymy sobie więcej oglądać. Działa to z reguły w ten sposób, że aplikacja sprawdza i blokuje podejrzany jako reklamę element, przez co nam się nie wyświetla. W ten sposób znacznie skracając czas ładowania się strony w przeglądarce. Już nie będą nam groziły setki bombardujących nas reklam, których zamykanie zajmuje nam więcej czasu niż przeglądanie samej witryny. Dość świecących przykuwających wzrok reklam, które rozpraszają nas i nie pozwalają skupić się na tym po co weszliśmy na daną stronę.

– koniec z niechcianą pocztą

Istnieją również pluginy do naszych klientów pocztowych, które skutecznie blokują , czyli niechcianą pocztę lub podejrzane emaile.  Większość popularnych klientów powinna mieć tę opcję wbudowaną. Niestety „” spamu są coraz sprytniejsi w swoim działaniu, dlatego często programy mogą nie wyłapywać nowych „zagrań” i musimy sami ręcznie wskazywać adresy, z których przychodzą internetowe śmieci.
 

Takie programy jak antyspam powinny być jasnym przesłaniem dla reklamodawców, że konsumenci nie akceptują tego typu reklam i mogą się nawet zrazić do danej firmy.

Comments

Leave a Reply