Anatomia dla artystów

Luty 10, 2012

Wielu sądzi, że bycie artystom ogranicza się do przesiadywania w knajpach, piciu litrów wina, szukania natchnienia w kieliszkach i w kobietach. Artysta to przecież nieudacznik, który nie wie co robić w życiu, a więc chwyta za ołówek czy farby i tworzy coś, co wybebesza go z emocji. Tymczasem tworzenie wymaga wiedzy i kontroli. Rysowanie czy malowanie człowieka nie jest jedynie uzewnętrznianiem wizji artysty, ale i przedstawieniem jego znajomości na przykład anatomii człowieka.

Nie tylko na medycynie uczą się anatomii

” to pozycja, która nie jest przeznaczona jedynie dla studentów medycyny, którzy anatomię muszą mieć w małym palcu. ASP również powinni zaznajomić się z budową ludzkiego ciała, by malować (zwłaszcza realistycznie) człowieka figuratywnie i realistycznie. Podobnie jak ważna jest perspektywa i poprawne jest konstruowanie na płaszczyźnie płótna czy kartki, tak i istotna jest znajomość anatomii. „ to kolejna pozycja, która warto ofiarować studentowi, którzy chce rysować prawidłowo.

anatomia

Anatomia prawidłowa człowieka na ASP

Studenci ASP łączą w swoich studiach wiele dziedzin. Ich indywidualna droga artystyczna jest związana z tym, co dzieje się na całym świecie. Sztuka zaangażowana aktywnie komentuje bieżące problemy świata, dlatego artyści powinni być osobami, które interesują się nie tylko sztuką i potrafią mieć odwagę przedstawiania swoich opinii czy myśli. Nie jest prawdą, że nie czeka na nich żadna praca. Niestety start jest zazwyczaj trudny, ale sztuka potrzebna jest światu, a pracę można znaleźć w wielu miejscach. Warto jednak najpierw zdobyć wiedzę.

Nawet studenci ASP czytają "anatomia prawidłowa człowieka skawina". Pozycja ta nie obowiązuje bowiem wyłącznie przyszłych lekarzy, ale i artystów, którzy chcą prawdiowo malować człowieka.

Czy "atlas anatomii fotograficzne studium" może być prezentem dla studenta ASP? Jak najbardziej! Nie tylko na medycie warto studiować budowę ciała człowieka. Aby dobrze narysować postać ludzką, trzeba wiedzieć jak.

Comments

Leave a Reply