Aby fotografia ślubna nie nudziła…

Lipiec 27, 2012

jest zjawiskiem znanym od dawna. Już nasi pradziadkowie chcieli uwieczniać się na zdjęciu w tym ważnym dniu. Ślub to moment, gdy dwoje ludzi decyduje się na wspólne życie – to wydarzenie w ich życiu oraz życiu najbliższych. Z tego względu robi się , które służą jako dokument czy pamiątka.

Cukierkowa fotografia ślubna

Fotografia ślubna wzrusza, innych jednak śmieszy. Uważa się ją za piękną – pokazuje czułość i miłość pary. Słodycz, która uderza dla niektórych jest po prostu kiczem, a zdjęcia wymuszoną formą. Ślub i wesele to wydarzenie stresujące – zdjęcia często tego nie pokazują. Są sztuczne, upozowane, wręcz teatralne. krzyczy do panny młodej by wciągnęła brzuch i ładnie się uśmiechała, a pan młody ma się nie garbić. Takie warunki nie sprzyjają intymności czy rozluźnieniu. Wiele sesji odbywa się dzisiaj w plenerze, jednak do tej pory wciąż wykonuje się sesje w studio. Fotografia ślubna polega wówczas na umieszczeniu pary młodych na tle malowanej tkaniny. Ona siada, on stoi, on klęczy ona wzdycha – takie zdjęcia mogą faktycznie osiągnąć niezamierzony efekt kiczu.

fotografia ślubna warszawa

Zdjęcia z charakterem

Czy można tego uniknąć? Można – warto jednak zastanowić się jakie zdjęcia chce się wykonać. Czy mają być statyczne, czy może mogą pokazać charakter pary? Jeżeli przyszłe małżeństwo ma wspólną pasję, która ich połączyła może należy to pokazać? Zdjęcia na basenie? Dlaczego nie! Sesja w górach? To pomysł oryginalny. Wszystko można wykonać, jeżeli posiada się pomysł. Fotografia ślubna nie musi być bowiem nudna.

Niekiedy fotografia ślubna warszawa wydaje sie kiczowa - para sztucznie uśmiechnietych ludzi nie przekonuje. Warto postawić na zdjęcia z charakterem, które pokazują dwoje zakochanych ludzi naturalnie.

Comments

Leave a Reply